Buldog francuski: charakterystyka

Buldog francuski wywodzi się z buldoga angielskiego, większej rasy, która została przywieziona do Francji przez angielskich robotników w XIX wieku. Mniejsze buldogi angielskie cieszyły się dużym powodzeniem we Francji, a walijscy hodowcy szybko zaczęli intensywnie pracować nad rozwojem tej właśnie cechy. Jeśli jeszcze nie znasz dobrze tej rasy lub myślisz o adopcji buldoga francuskiego i chcesz dowiedzieć się więcej o jego cechach fizycznych i temperamencie, trafiłeś we właściwe miejsce.

Charakterystyka fizyczna buldoga francuskiego

Buldog francuski to mały, ale silny i umięśniony pies. Zwierzęta te ważą od 8 do 14 kilogramów, a ich wysokość w kłębie wynosi około 30 centymetrów. Są to psy masywne, zwarte, o pulchnym wyglądzie. Przednie nogi są zazwyczaj nieco krótsze od tylnych.

Najbardziej charakterystycznymi cechami buldoga francuskiego są niewątpliwie jego spłaszczona twarz, szeroka głowa i nietoperzowe uszy. Jego oczy są okrągłe, duże i nieco wystające. Biorąc pod uwagę ich wygląd, nie powinno dziwić, że ich zmysł słuchu jest bardziej rozwinięty niż zmysł węchu.

Średnia długość życia

Buldog francuski cieszy się długością życia od 10 do 12 lat. Jak podaje portal http://weterynaryjne.pl, mniejsze psy mają zazwyczaj dłuższą żywotność niż większe zwierzęta. Jednak dokładna długość życia każdego psa zależy od wielu różnych czynników: genetyki, żywienia, pielęgnacji itp.

Buldog francuski: charakter i temperament

Buldog francuski może być dobrym psem towarzyszącym, a to w dużej mierze dzięki jego charakterowi: są to bardzo towarzyskie i przyjazne zwierzęta, słodkie i czułe, a przy okazji idealne do życia z dziećmi. Wymagają procesu socjalizacji, jak wszystkie psy, ale buldogi są bardzo łatwe do uspołecznienia i mają tendencję do bardzo dobrego dogadywania się z innymi ludźmi i zwierzętami.

Warto wspomnieć, że buldogi francuskie bardzo dobrze adaptują się do małych przestrzeni. Oczywiście potrzebują ruchu, ale z przyjemnością będą się też bawić godzinami w domu. Dlatego są to odpowiednie psy dla osób mieszkających w mieszkaniach lub małych domach w środku miasta.

Szkolenie buldoga francuskiego

Buldogi francuskie są przyjaznymi psami, aby być pewnym, ale mają również reputację pewnego uporu i mogą stać się uporczywe, gdy chcą czegoś.

Podczas szkolenia buldoga francuskiego będziesz musiał być wytrwały i mądrze stosować nagrody i kary. I zobaczysz, że jest to praca, która się opłaca: odpowiednio wyszkolony buldog francuski stanie się idealnym towarzyszem do końca życia.