Które rasy psów żyją najdłużej? – 4 przykłady

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem na temat piesków, które żyją najdłużej. Przygotowaliśmy 4 przykłady takich ras.

York

Yorkshire teriery są ulubieńcami właścicieli psów ze względu na ich uroczy wygląd i przyjazną naturę. Mogą one doświadczać problemów żołądkowych, więc pamiętaj, aby zapewnić im zdrową dietę wysokiej jakości, która pomoże im żyć dłużej. Żywotność tych energicznych, ciekawskich i nieustannie poszukujących uwagi psów waha się od 16 do 20 lat. Są wspaniałymi psami, nadającymi się dla każdej rodziny.

Chihuahua

Jedną z najmniejszych ras psów i jedną z najdłużej żyjących jest chihuahua. Psy te są zwykle kojarzone z noszeniem ich w torebkach przez znane gwiazdy filmowe. Jednak pomimo tego, że są urocze, odważne i kochające, te psy mogą nie sprawdzić się w domu z małymi dziećmi przez ich skłonność do tetytorialności. Ich żywotność wynosi średnio od 15 do 20 lat.

Pudel Toy

Pudle standardowe i miniaturowe mają przeciętną długość życia, ale rasa znana jako Pudel Toy przeżywa je wszystkie z oczekiwaną długością życia do 18 lat Jedyną różnicą między nim a pudlem miniaturowym jest wielkość. Pudle Toy jest mniejszy.

Pies ten jest idealny dla rodzin z problemami alergicznymi, ponieważ nie zrzuca dużo sierści i jest tak samo inteligentny i prosty w szkoleniu jak jego większe odpowiedniki. Te psy lubią dzieci, ale wymagają dużo wysiłku umysłowego i fizycznego.

Więcej informacji na temat pudli i innych psiaków przeczytasz w portalu: www.pudel.pl.

Jack Russell Terrier

Pochodząca z Anglii ta średniej wielkości rasa psów znana jest z wysokiego poziomu inteligencji i niezależności. Szkolenie psów tej rasy może być wymagające, dlatego też lepiej nadają się dla właściciela z większym doświadczeniem. Może nie być to pies dla ciebie, jeśli nie posiadasz ogródka z miejscem do biegania lub nie masz ochoty na długie spacery. Powszechnie uważa się, że ich wysoki poziom energii utrzymuje je w młodości i przedłuża życie.

Z wiekiem psy rasy Jack Russell są podatne na problemy z uszami i oczami, więc pamiętaj, aby często zabierać je do weterynarza. Jest to mały piesek, którego długość życia wynosi od 16 do 20 lat.