Jak dbać o psa w upalne dni?

Nie tylko my – ludzie nie lubimy dużych upałów. Nasze zwierzaki także nie znoszą, gdy jest im za ciepło. W takim razie jak zapobiegać przegrzaniu organizmu i jak pomóc naszym czworonogom?

Spacer tylko rano!

Jeśli do tej pory wychodziłaś z psem na spacer w południe, musisz to zmienić. W upały najlepiej jak będziesz budzić się wczesnym rankiem. Jeśli natomiast wtedy nie możesz, to wybierz porę spaceru później, późniejszym wieczorem, gdy słońce zajdzie już za chmury. Możesz zabrać ze sobą butelkę z wodą, by w trakcie spaceru, zwłaszcza gdy jest on dość długi podawać psu picie. Staraj się unikać chodzenia po płytach chodnikowych czy asfalcie, gdyż te podłoża szybciej się nagrzewają i pies może poparzyć łapy. W związku z tym wybieraj ścieżki piaszczyste lub porośnięte trawą.

Dawaj dużo wody!

Zadbaj o to, by Twój zwierzak zawsze miał świeżą, chłodną, ale nie lodowatą wodę. Pamiętaj, by wodę wymieniać co jakiś czas. Jeśli jesteśmy na spacerze z psem, to nawet na mieście w okresie letnim możemy znaleźć wodę pitną w specjalnych kranikach lub fontannach. Tak jest np. w Lesznie, a o dużej popularności takiego rozwiązania przeczytamy na stronie internetowej https://lesznoinfo.pl/.

Chłodne miejsce!

Jeśli Twój psiak mieszka w domu, to przetrzyj kafelki w łazience by były trochę chłodniejsze i połóż tam psa. Można go również przykryć zimnym ręcznikiem czy też spryskać delikatnie wodą.
Natomiast jeśli miejscem zamieszkania Twojego pupila jest ogród, to zapewnij mu jakieś zacienione miejsce. Możesz również, jeśli pies lubi wodę, zapewnić mu basen z wodą.

Nie zostawiaj psa w samochodzie!

Samochód nagrzewa się bardzo szybko, w związku z tym robi się duszno. A to może się skończyć dla czworonoga tragicznie, może nawet nie przeżyć, jeśli będziesz go trzymać w aucie.

Ostrzyż psa

Jeśli Twój pies ma długą sierść, wybierz się z nim koniecznie do fryzjera. Na pewno ulży mu, gdy nie będzie już taki kudłaty.