Jak spędzić wakacje z psem?

Wakacje to czas odpoczynku, w czasie którego wielu z nas wyjeżdża na urlop. Posiadacze psów często zabierają swoje pupile na wspólny wyjazd. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli odpowiednio się do tego przygotujemy. Dzięki temu pies będzie miał możliwość poznania nowych miejsc i zapachów.

Jak spędzić wakacje z psem?

Niektórzy wyjeżdżają na tydzień bądź dłużej w dane miejsce, a inni decydują się na więcej krótszych wyjazdów. Niezależnie od tego co wybierzemy musimy odpowiednio zaplanować podróż z psem. Ważne jest to, żeby na wyjazd zabrać odpowiednią ilość karmy. W miejscu naszego planowanego pobytu może nie być dostępnej karmy, którą nasz pupil je. Nagła zmiana pokarmu połączona z nowym miejscem może skończyć się problemu trawiennymi u naszego czworonoga. Na wyjazd powinniśmy zabrać karmę, ulubione smakołyki, zabawki, miski, akcesoria spacerowe i pielęgnacyjne. Jeśli pies jest nas coś leczony, to nie możemy zapominać o lekach.

W czasie planowania wspólnego wyjazdu warto upewnić się czy w danym hotelu bądź wynajętym domku można trzymać psa. Pozwoli nam to uniknąć problemów na miejscu. Większość hoteli nie robi z tym problemu, jednak w przypadku w większych psów możemy mieć kłopot. Dlatego też dobrze jest wynająć domek letniskowy. Plusem tego rozwiązania jest ogród wokół domu, gdzie nasz pupil może ganiać. Jeśli planujemy wyjazd na plażę, to wybierzmy plażę dla psów. W nadmorskich miastach są wydzielone specjalne strefy, w których możemy spędzać czas na plaży wraz z naszym psem. Najlepiej wybrać lokum w niedalekiej odległości od psiej plaży.

Podróż na wczasy z psem

Podróż z psem powinna być przede wszystkim bezpieczna. Pies nie może swobodnie chodzić w samochodzie w czasie jazdy. Dlatego też musimy kupić transporter bądź specjalne szelki samochodowe. Szelki samochodowe posiadają końcówkę, którą zapinamy w miejscu pasa. Transporter to dobre rozwiązanie w przypadku psów lękliwych. Zamiast plastikowego transportera dobrze sprawdza się klatka kennelowa. Możemy ją postawić w domu, żeby pies się przyzwyczajał. Ułatwi to późniejsze podróżowanie.

Przed wakacyjnym wyjazdem warto zabrać psa na kilka krótszych przejażdżek, co pozwoli mu oswoić się z jazdą. Dzięki temu w czasie dłuższej podróży pies będzie spokojniejszy. Pamiętajmy też, żeby w czasie długiej trasy co około 2-3 godziny robić postoje. W tym czasie warto przespacerować się z psem. Wszystko po to, aby pies czuł się dobrze w podróży i nie doszło do takich sytuacji, jak ostatnio w okolicach Żor. Więcej informacji na temat tamtej sytuacji z psem w podróży przeczytamy na stronie Żory Info.