Niezbędna wyprawka dla twojego psa

Zwierzęta są ważnymi członkami naszych rodzin, staramy się dobierać dla nich najlepsze produkty, zapewnić im dobrą opiekę. Od czego zacząć, gdy pojawi się u nas nowy domownik? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Dobór karmy

Karma powinna być dopasowana do wieku naszego pupila, a także rasy, aktywności fizycznej. Najważniejsze, że powinna być dostosowana do stanu zdrowia naszego pupila czy jest chory, ma alergie, jaki jest jego stan fizyczny czy rośnie, inną karmę kupimy małemu szczenięciu, a dorosłemu psu, czy jest w ciąży, w czasie laktacji, czy jest wykastrowany. Powinniśmy dobierać także, odpowiednią ilość karmy do jego rozmiarów. Nasze pieski powinny mieć dietę urozmaiconą, przysmaki idealnie uzupełnią dietę, a także będzie to również element szkolenia, zabawy, czy nagroda. Naturalne przysmaki dodatkowo zapewnią pielęgnację zębów oraz dziąseł. Powinniśmy pamiętać także o doborze odpowiednich dla naszego pieska misek i zadbać o sposób przechowywania karmy.

Legowisko

Legowisko ma zapewnić psu poczucie bezpieczeństwa, wygodę ma być jego miejscem. Pierwszym kryterium wyboru powinien być rozmiar, przed zakupem najlepiej zmierzyć czworonoga, dodając około 20 centymetrów w zapasie, tak aby nasz pupil miał swobodę ruchu. Szczeniętom również powinniśmy kupić legowisko do ich rozmiarów, ponieważ zbyt duża przestrzeń nie zapewni im poczucia bezpieczeństwa.

Kosmetyki dla psa

Kosmetyki dla psa powinny również być dobrane do wieku psa, rasy oraz do rodzaju sierści. Powinny ułatwiać rozczesywanie i nie elektryzować sierści. Należy zwrócić uwagę czy nasz piesek nie ma problemów dermatologicznych takich jak zapalenie skóry, podrażnienia, łupież, czy może skóra jest przesuszona, lub widoczna jest grzybica skóry. Jednak te problemy dermatologiczne należy skonsultować najpierw z weterynarzem. Dodatkowo można zakupić odżywkę do rozczesywania, a z pewnością przydadzą się grzebienie lub szczotki, nożyczki lub obcinacz do pazurów.

Zabawki

Jedną z popularniejszych zabawek dla psa, są różne rodzaje piłek na przysmaki, na sznurku, wydające dźwięk. Innym rodzajem są gryzaki dla psów wykonane z tworzywa sztucznego o różnych kształtach np. kości, jak i te naturalne np. z poroża, czy drzewa wrzosowego. Do wyboru mamy jeszcze szarpaki, aporty, czy frisbee. Gryzienie jest bardzo ważne dla psów, szczególnie szczeniąt, które w ten sposób poznają świat. Różnego rodzaju zabawki to przede wszystkim świetna zabawa dla naszych psów.

Najważniejsze bezpieczeństwo

Nie zapominajmy o najważniejszym, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno swojemu psu, jak i otoczeniu niezbędnym wydatkiem będzie też na kaganiec. Za przykład niech posłużą nam kagańce dla owczarków niemieckich w sklepie babuzoo, który są lekkie, elastyczne, wykonane z ekologicznego materiału, który nie reaguje na zmiany temperatur.

Źródło zdjęć: freepik.com